VÝJEZDOVÁ JEDNOTKA

Výjezd

14.5. Valašské Příkazy - travní porost, od parní lokomotivy

Výjezd

21.4.2011 Horní Lideč - lesní porost

Výjezd

11.4.2011 Chropyně

Naše výjezdová jednotka zasahovala také při požáru v Chropyni.

https://juricka.rajce.idnes.cz/

Výjezd

2.4.2011  03:09 !   Střelná - chata

Cvičení hasičů v Polygonu

Dne 1.4.2011 se uskutečnilo cvičení naší výjezdové jednotky, ve výcvikovém centru Polygon ve Valašských Kloboukách.

Fotky najdete ve fotogalerii.

Výjezd

Popelem lehly stovky metrů suché trávy
29.03.2011

POTEČ

V úterý před patnáctou hodinou odpoledne vyjeli hasiči k nahlášenému požáru za obcí Poteč.

Oheň podporován silným větrem tu zničil stovky metrů čtverečních travního porostu.

Plameny se zastavily až u kolejiště železniční trati.

„Závěry vyšetřovatele ještě nemám k dispozici. K požáru ale zřejmě došlo kvůli nedbalosti při vypalování trávy,"

sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Výjezd

24.3.2011 Střelná - suchá tráva

Výjezd

15.3.2011 Poteč, polní porost - tráva + chatka

Výjezd

13.3.2011 požár cykloservisu ve Francově Lhotě

V neděli 13. Března, tři minuty před sedmou hodinou ranní hod. byli hasiči informováni o požáru střechy hospodářského přístavku u domu v obci Francova Lhota. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jedním zásahovým vozem, kterou posílily jednotky dobrovolných hasičů z Francovy Lhoty, Horní Lidče a Valašské Senice.

„Majitel chtěl použít svůj hasicí přístroj, ale ten byl uložen na nevhodném místě u kotelny a požár poškodil hasicí hadici na přístroji. Na pomoc museli vyjet hasiči," uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Jako první dorazili místní dobrovolní hasiči, následováni dalšími jednotkami, kterým práci usnadnil dostatek vody z funkční hydrantové sítě obce. Cílem hasičů bylo především zabránit rozšíření požáru na rodinný dům a obytné místnosti.

 

foto HZS Zlínského kraje    více fotek

 
„Intenzivním hašením se našim mužům podařilo požár lokalizovat asi po půlhodině prací. Celková likvidace požáru byla hlášena krátce před devátou hodinou. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn," upřesnil mluvčí.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Valašského Meziříčí bylo místo požáru ohledáno. Požár vznikl v kotelně, která byla součástí přístavku. Odtud se požár rozšířil na střechu, kterou zničil. „Požárem způsobená škoda byla majitelem vyčíslena asi na 250.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek asi za 3 mil. Kč. Vyšetřovatel se domnívá, že příčinou vzniku požáru byla závada na systému a rozvodu automatizovaného kotle na uhlí," dodal Ivo Mitáček.

 


Výjezd

19.11.2010 se vyjíždělo k požáru kotelny v Lidečku

 Dobrovolní hasiči cvičili v polygonu 

30.10.2010

Výcviku se zúčastnili dobrovolní hasiči obcí Bylnice, Štítné, Popova a Horní Lidče

Členové dobrovolných jednotek hasičů obcí Bylnice, Štítné, Popova a Horní Lidče si na vlastní kůži zkusili, jak to je při výcviku v polygonu HZS ZL kraje, ve výcvikovém středisku na stanici ve Valašských Kloboukách.Donesli si vlastní dýchací přístroje, které používají při zásahu.Byla jim provedena instruktáž o používání dýchacích přístrojů, jejich údržbě a přípravě k provozu. Osvěženy vědomosti z nedávných kurzů a promítnuta prezentace k samotnému polygonu. Následoval náročný výcvik, který se skládal ze složení dýchacího přístroje pod dohledem technika chemické služby, rozdýchání na dvou zátěžových strojích a průlez polygonem za tmy se zvukovými efekty.

Po výcviku jim byly doplněny tlakové lahve vzduchem, aby měli přístroje připraveny k dalšímu použití. Absolventi výcviku si odnesli nové zkušenosti pro případný zásah ve skutečnosti. Mnozí se už těší na další, protože podobný výcvik musejí i dobrovolní hasiči absolvovat každé tři měsíce jako profesionálové. Mít dobré zdraví potvrzené lékařem a hlavně chuť pomáhat bližním, bude li to třeba. Akce se zúčastnilo 19 dobrovolných hasičů obcí. Technik CHS, stanice Valašské Klobouky Tichý Milan

 

 

foto Milan Tichý    více fotek

Výjezd - Jedenáct jednotek hasičů bojuje s požárem stolárny

 

10.07.2010 13:07 - Aktualizováno: 10.07.2010 14:34 - Redakce

Dne 10.7.2010 v 10:38 hod. byli hasiči informováni o rozsáhlém požáru stolárny v obci Prlov na Vsetínsku.
Na místo postupně vyjely jednotky profesionálních hasičů ze Vsetína, Valašských Klobouk, Valašského Meziříčí a Zlína s cisternami a automobilovými žebříky, které dále posílily jednotky dobrovolných hasičů obcí Prlov, Valašská Polanka, Vizovice, Pozděchov, Bratřejov, Horní Lideč a Hovězí. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru zásobníku na piliny a střechy výrobní haly stolárny.
Požár zjistili dva zaměstnanci, kteří pracovali ve výrobní hale stolárny. Ucítili kouř a jeden z nich se šel podívat vedle budovy, kde je zásobník na piliny. Po otevření vrat u zásobníku vyšlehly mohutné plameny, které se začaly rychle šířit do okolí. Požár byl ohlášen na tísňovou linku a do firmy vyrazili hasiči ze širokého okolí.
Před příjezdem hasičů se snažili plameny hasit jak zaměstnanci firmy, tak i další dělníci pracující v okolních firmách. Proti sílícímu požáru neměli mnoho šancí. Plameny se velmi rychle dostaly na střechu výrobny a také na blízký kontejner se dřevem.
Už při příjezdu hasičů byl vidět mohutný oblak kouře stoupající z areálu firem. Na místě se potvrdila rozsáhlost požáru a velitel zásahu si nechal vyslat další posilové cisterny. Ze Zlína na místo vyjel velicí důstojník směny, který později převzal velení zásahu, a také územní řídicí důstojník.
Hasiči postupně obklíčili výrobní halu ze tří stran a několika proudy vody se snažili zabránit dalšímu rozšiřování požáru. Před dojezdem výškové techniky hasičů na místě pomáhal těžký pracovní stroj, který zvedal do výšky dobrovolníky k hašení. Po dojezdu automobilových žebříků se hašení ve výšce ujali hasiči v dýchacích přístrojích. Hašení bylo organizováno také ze střech přilehlých budov u haly.
Požár se dostal po velkou část střechy, kde se skryl. Dostat je k jednotlivým ohniskům a střešním konstrukcím trvalo hasičům několik hodin. Značná část střechy byla postupně rozebírána a dohašována. Při odkrývání střechy si hasiči pomáhali motorovými pilami a trhacími háky.
Větší zásah si vyžádal enormní použití vody k hašení, která byla kyvadlově navážena cisternami hasičů z okolních obcí. Zásahem hasičů se podařilo zabránit rozšíření požáru do vnitřních prostor výrobní haly stolárny a uchránit tak značný majetek před poškozením. Uchráněny byly také hromady dřeva uskladněné nedaleko haly.

 

Den s Policii ČR a IZS

V pátek 28 května 2010 se i Naše jednotka podílela na prezentaci a ukázala dětem něco ze své činnosti....

Odkaz :

Den s Policii ČR a IZS

 

 


Cvičení hasičů - výrobní hala Lačnov 18.5.2008